Zdravé smoothie pro přírodní posílení imunity? Máme pro vás recept!

Zdravé smoothie pro přírodní posílení imunity? Máme pro vás recept!

Zimní měsíce jsou pro nás obdobím častých chřipkových onemocnění a nachlazení. Málo se hýbeme, trávíme více času doma a náš jídelníček je skladebně chudší. To vše působí na naši imunitu a přispívá k častějšímu onemocnění.
 
Níže uvádíme několik tipů, které vám pomohou podpořit normální fungování vašeho imunitního systému.

Ingredience a jejich vliv na vaše zdraví

  • 1 banán – Banány obsahují celou řadu vitamínů a antioxidantů a pozitivně působí na zdraví trávicího traktu, srdce a ledvin.
  • 1 šálek ananasu – Ananas posiluje organismus, čistí ledviny a močové ústrojí. Mimořádně vysoký obsah enzymu bromelin působí protizánětlivě.
  • 2 šálky špenátu – Špenát má vysoký obsah vitamínů, minerálů a je velmi dobrým antioxidantem.
  • Půl šálku mandlového či kokosového mléka pro ještě lepší chuť. (volitelné)
  • Kousek čerstvého zázvoru – Zázvor je vysoce protizánětlivý a podporuje trávení.
  • Kousek čerstvé kurkumy – Kurkuma obsahuje sloučeninu kurkumin, která má silné protizánětlivé účinky a posiluje imunitní funkce jater.

Flourish Pro tip! – Aby vaše tělo dokázalo vstřebat maximum účinných látek kurkuminu, přidejte do smoothie špetku pepře. Pepř obsahuje alkaloid piperin, který zvýší schopnost vašeho organismu absorbovat kurkumin do oběhu až o 2000%.

  • Lžička medu – Med obsahuje řadu výživných látek, které mají antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Flourish Pro tip! – Přidejte do smoothie také skořici, která má skvělé účinky snad proti všemu! Je opravdu škoda, že ji konzumujeme tak málo.  Účinek skořice je posílen společně s medem – jsou to dvě složky, které se navzájem podporují.

Postup přípravy

Očištěné suroviny (banán, ananas, špenát, zázvor, kurkumu, med, špetku skořice, špetku pepře a kokosové či mandlové mléko) smíchejte, vložte do mixéru a rozmixujte do hladké konzistence. Před vložením do mixéru je lepší suroviny nakrájet na menší kousky.

Tipy pro rychlejší přípravu smoothie

Banány a ananas si můžete jednoduše předpřipravit tak, že si ovoce nakrájíte a zamrazíte. Zázvor a kurkuma mají taky tendenci celkem rychle plesnivět. Umístěte je do lednice, kde vám vydrží delší dobu. Navíc zmražené ovoce pak dodá smoothie lepší a jemnější chuť! 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *